Karatay Kültür ve Sanat Akademisi güz dönemi etkinliklerle sona erdi

Bilim, kültür, sanat ve el becerileri konusunda yeteneği bulunan çocukların ve gençlerin geleceğine önemli katkıda bulunması amacıyla hizmet veren Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nin güz dönemi eğitimleri sona erdi.

Akademi öğrencilerinden güz dönemi resim sergisi

Akademinin güz dönemi kapanış programı, çocukların ve gençlerin aldıkları eğitimler sonucunda farklı konularda yaptıkları resimlerden oluşan serginin açılışıyla başladı.

Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ciğer; öğretmen, akademi öğrencileri ve ailelerle birlikte hazırlanan sergiyi gezdikten sonra yaptığı konuşmada; “2 Ekim’de başlamış olduğumuz Karatay Kültür Sanat Akademimizin güz dönemini tamamlamış olduk. Akademimizin açılışını Temmuz ayında hep beraber yapmıştık.

Kısa bir süre geçmesine rağmen öğrencilerimiz branşlarında kendilerini geliştirmiş. Bu süreç içerisinde emek veren tüm hocalarımıza ve idarecilerimize teşekkür ederiz. Bizim amacımız gençlerimizin vatanına milletine anne ve babasına hayırlı evlatlar yetiştirmek, inşallah bu hedef doğrultusunda da devam ediyoruz.

Bugün Karatay Kültür Sanat Akademimizin güz dönemi kapanış programını yapıyoruz ama bu kapanış yeni dönemde açacağımız akademimizdeki dersleri daha kaliteli olmasına vesile olacak inşallah.11 branşta etkinlik yapıyoruz, bu branş çeşitliliğini ileride daha da artırma imkânımız var.

Ben de bir veli olarak Akademimizdeki öğretmenlerimizin, çocuklarımızın gelişimine katkı sağladığına gönülden inanıyorum. Saygıdeğer velilerimize de çocuklarınıza değer vererek bu tür sosyal faaliyetlere yönelttiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Akademi öğrencilerinden muhteşem performanslar

8 hafta boyunca Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde 8 hafta boyunca 11 farklı atölyede eğitim alan öğrenciler; birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklere imza attılar.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nin Okuma Atölyesi’nden Ravzanur Alkan ile Elif Buse Gözüaçık’ın “Bayrak” adlı şiiri seslendirmesi büyük beğeni topladı.

Programda daha sonra Drama Atölyesi’nin hazırladığı “Aman Doktor” isimli tiyatro gösterisine geçildi. Müzik Atölyesi öğrencilerinden Ahmet Enes Türk, Derya Türkmen, Deniz Türkmen Eyyüb Mehmet Şık’ın bağlama dinletisi ile Emir Furkan Aksoy, Ali Berat Mücevher, İbrahim Enes Gündoğdu, Fatmanur Canoğlu ve Emir Furkan Aksoy’un Ney dinletileri büyük ilgiyle takip edildi. Müzik Atölyesi öğretmenlerinden Ali Arslan’ın öğrencisi Ahmet Eymen Güneyli ile birlikte seslendirdiği “Kardan Aydınlık” ezgisi büyük alkış aldı.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nin güz dönemi kapanış programı, Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan “Bu Masal Bizim” isimli tiyatro gösterisi ile sona erdi. Program, katılımcı ve davetlilerden tam not aldı.